"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

info 667
[info nr 667][Autor: p. Małgorzata Pyszny][Dodano: 19.03.2018r. 15:14]
Bo zdrowie jest najważniejsze …
Uzyskanie przez naszą szkołę Krajowego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie było okazją do wspólnego świętowania i prezentacji talentów uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Wspaniała uroczystość zgromadziła wielu zacnych gości, wśród nich znaleźli się Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Naczelnik Wydziału Edukacji w UGiM Czerwionka-Leszczyny Iwona Flajszok, rzecznik prasowa – Hanna Piorecka – Nowak, a także Przewodniczący Rady Dzielnicy Czerwionka Centrum Adam Grzegorzyca, wszyscy zebrani gratulowali pani dyrektor SP 5 – Małgorzacie Marciniak wspaniałego wyróżnienia oraz podziwiali występy artystyczne uczniów szkoły.

Zdjęcia >>

Przygotowania do tej uroczystości trwały od ponad miesiąca, udało się nauczycielom, uczniom, rodzicom stworzyć piękny i bogaty program, który z pewnością nikogo nie znudził, bo był uroczy, złożony z wielu różnorodnych elementów: wierszy, scenek, piosenek, zabaw ruchowych, elementów muzycznych, nie brakło nawet elfów i spóźnionego Mikołaja. Próba w CKE przed występem stanowiła już dla publiczności doskonałą okazję do zabawy, która oczarowana została występem klasy I c – Pajac, klaun.

Program rozpoczęli uczniowie klasy VII a – Hania i Miłosz, którzy wraz z panią dyrektor – Małgorzata Marciniak oraz przewodniczącym rady rodziców – Mariuszem Marszałkiem powitali gości. Motywem przewodnik spotkania był oczywiście zdrowy styl życia w sensie przenośnym i duchowym, opowiadano o tym na różne sposoby: klasa I b- wyginając śmiało ciało, Ania przekonywała – Żeby my yno zdrowi byli, klasa VII a brawurowo przedstawiła scenkę Ekomiłość, II a tańczyła z piłeczką, III b tańczyła z witaminami, III a śpiewała o niezdrowym jedzeniu, I a wesoło twierdziła, że sport to zdrowie, III d –zaprezentowała zgodnie z aurą pokaz zabaw zimowych, a klasa IVc – zapraszała do Akademii Pana Kleksa. Do tego dodać należy piękne szkolne scenki w wykonaniu II b gimnazjum, występy zespołu dzwonkowego, chóru, solistki – Klaudyny Siwek, występy instrumentalne, piosenki w języku francuskim i angielskim, recytacje – Zuzi i Nadii o szkolnych marzeniach, Oliwii, Wiktorii, Dominiki o szkole przedziwnej urody oraz piękny gwarowy występ Wojtka – O szkole i familokach .

Wspaniałą dekorację sceny stanowiły owoce i warzywa ułożone w formie zabawnych postaci. Była to piękna środowiskowa uroczystość, cieszy bardzo fakt, że na scenie zaprezentowało się tak wielu utalentowanych uczniów.

Najważniejsze bowiem, by swoją pracę wykonywać dobrze i zaangażowaniem oraz dzielić się z innymi tym, co się ma – tego nauczyły się elfy z Iv a od Mikołaja. Każdy gość tego spotkania otrzymał mały słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców, można było również wspomóc szkołę poprzez zakup okolicznościowych pamiątek. Dziękujemy wszystkim uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom za zaangażowanie i wspólne działanie, które okazało się sukcesem!

Opracowanie: p. Małgorzata Pyszny
Zdjęcia: czerwionka-leszczyny.pl
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.